משכנתא פנסיונית

ליווי וייעוץ ללקיחת
משכנתא פנסיונית

מהי משכנתא פנסיונית?

לאחרונה בנק מזרחי טפחות נכנס עם מוצר חדש לשוק המשכנתאות" "משכנתא פנסיונית". מדובר למעשה בוורסיה בנקאית ל"משכנתה הפוכה" שאנו מכירים מעולם הביטוח.

המשכנתה הפנסיונית של טפחות מציעה למעשה מסלולי משכנתאות המיועדים ומותאמים לבני הגיל השלישי ולמטרותיו. לדוגמא: הלוואות בלון עד ל-15 שנה, גרייס לתקופה ארוכה, ומשיכת ההלוואה בצורה של הכנסה חודשית דרך כרטיס אשראי ייעודי .

מטרת משכנתא פנסיונית

שוק האשראי לדיור נועד במקורו, לצורך רכישת דירות. בשנים האחרונות אנחנו רואים מגמה הולכת וגדלה של שימוש בהלוואות לדיור לצרכים נוספים כמו מחזור חובות, מימון חתונות, עזרה לילדים ועוד. (לפי נהלי בנק ישראל גם הלוואות לצרכים אלו מוגדרות כהלוואות לדיור, במידה וניתנו בשעבוד דירת מגורים).

אלא שבתוך כל זה לא ניתן עד היום מענה לבני הגיל השלישי, הסיבה הינה שהבנקים למשכנתאות בישראל מתקשים, לתת הלוואות לאנשים עם הכנסה מקצבה, שאינם ברי ביטוח, ובלי אפשרות ציבורית/אתית לפנות אותם מהבית. כלומר בני הגיל השלישי לא יכלו במערכת הבנקאות המסורתית לקבל מענה אשראי מספק למשל לצורך מעבר לדיור מוגן, טיפולי בריאות יקרים, עזרה לילדים ועוד.

המטרה של בנק מזרחי במוצר החדש הינה לתת מענה דווקא לבני הגיל השלישי ולצרכים המאפיינים אותם. כל זאת במסגרת ההלוואות לדיור.

מה כל כך מיוחד במשכנתה הפנסיונית?

הרקע לשאלה היא העובדה שאחרי הכל מדובר במשכנתה, וגם משכנתא פנסיונית נכנסת תחת תנאי הרגולציה של הלוואות לדיור. כלומר, מדובר במוצר שכל בנק למשכנתאות יכול לתת ממחר בבוקר.

יחד עם זאת מדובר במהפכה של ממש, לפחות בצד המחשבתי:

1 .הנכונות של הבנק לתת משכנתאות לבני הגיל השלישי, מגיעה עם שינוי ההסתכלות על אותם הלווים. כלומר בחינת בקשה של משכנתא פנסיונית תיעשה בעיניים חדשות, ע"י כח אדם ייעודי, תחת תפיסת עולם שונה במקצת, מתפיסת העולם אליה אנו רגילים בבחינת תיקי משכנתאות רגילים.

2 .אין צורך בביטוח חיים. לא ללווים ולא לערבים.

3 .פריסת התשלומים יכולה לכלול גרייס או בלון לתקופה של עד 15 שנים. זהו שוני מהותי בצורת החשיבה והעבודה של הבנקים למשכנתאות.

תנאי ההלוואה של משכנתא פנסיונית

1 .בלון מלא עד 15 שנים- תשלום מלא ההלוואה בתום 15 שנה.

2 .בלון חלקי עד 15 שנים- תשלום שוטף של הריבית ותשלום הקרן בתום 15 שנה.

3 .תשלום קרן וריבית  ל-30 שנה, עם גרייס חלקי עד ל-15 שנים (ב-15 השנה הראשונות משלמים רק ריבית)

4 .קרן וריבית ל-30 שנה, עם גרייס מלא עד ל-15 שנים (עם דחיית תשלומים של 15 שנה)

5" .תוספת גמישה להכנסה" – המסלול החדשני ביותר הינו 'תוספת גמישה להכנסה'. מדובר למעשה בהלוואה שאינה ניתנת בפעם אחת, אלא ניתנת בחלקים במשך התקופה המבוקשת, אחת לחודש, עד מקסימום 15 שנה. ההלוואה ניתנת בכרטיס אשראי עם מסגרת חודשית קבועה, אשר ניתן למשוך בכל חודש במזומן דרך הכספומט, או לקנות באופן ישיר באמצעות הכרטיס, כמו בכרטיס אשראי מסוג דיירקט  (כל רכישה מופיעה בחיוב מידי, ואין אפשרות לפריסת תשלומים).

מתכננים לרכוש נכס?זה לא הזמן לבזבז כסף לשווא!

חושבים לקחת משכנתא, למחזר או לגרור? במסגרת התקופה רבת התהפוכות שבה אנו חיים כעת, חשוב מתמיד להכיר ולהבין את שוק המשכנתאות!

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות, מציעה לכם המתעניינים במשכנתא, תנאים אטרקטיביים לרגל השנה החדשה ותקופת הקורונה. 

1.שיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות.

2.פגישת ייעוץ בזום, בהנחה של 25% מעלות פגישה פרונטלית (במידה ותסגר עסקה, תקוזז עלות פגישת הזום ממחיר העסקה)

בברכת שנה טובה,

נעים עזרא

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות 

דילוג לתוכן