משכנתא הפוכה – הלוואה לשיפור איכות החיים

מהי משכנתא הפוכה?

במאמר זה אני רוצה לדבר על קונספט חדש בעולם המשכנתאות שנקרא "משכנתא הפוכה" שהיא הלוואה לשיפור איכות החיים שלכם, בני גיל 60 שנה ומעלה, שיש לכם בעלותכם דירה ואתם צריכים כסף מזומן לכל מטרה שהיא כמו: תזרים שוטף לשיפור ברמת החיים, טיול ארוך לחו"ל, עזרה לילדים וכו'.

משכנתה הפוכה

בתקופה האחרונה בנק מזרחי טפחות יצא עם מוצר חדש שנקרא "משכנתא פנסיונית" שהוא הוורסיה הבנקאית למשכנתא הפוכה. המשכנתא הפנסיונית נוצרה על מנת לתת מענה לצורכי הגיל השלישי בקבלת הלוואה בשעבוד נכס שבבעלותו.

 בשונה מהמשכנתא ההפוכה, שאפשרה רק מסלול אחד של הלוואת בלון, המשכנתה הפנסיונית של טפחות מציעה למעשה מסלולי משכנתאות שונים ומגוונים המיועדים ומותאמים לבני הגיל השלישי ולמטרותיו. לדוגמא: הלוואות בלון עד ל-15 שנה, גרייס לתקופה ארוכה, ומשיכת ההלוואה בצורה של הכנסה חודשית דרך כרטיס אשראי ייעודי . בגלל מגוון האפשרויות ועל מנת להתאים את ההלוואה לצורך של הלווים יש כאן צורך גדול יותר לקבל ייעוץ וליווי לקבלת המשכנתא הפנסיונית.

אז מהי משכנתא הפוכה?  

זוהי הלוואה ללא החזר חודשי שממירה חלק משווי הנכס שלכם לכסף מזומן, הבית ישמש כבטוחה לקבלת סכום חד פעמי לצורך שיפור ברמת החיים שלכם. כל זה בזמן שאתם ממשיכים לגור בביתכם. 

מי זכאי להלוואה זו?

בני 60+ שיש להם דירה/בית בבעלותם המלאה והבית משמש כבטוחה עבור נותן ההלוואה, ההלוואה הינה ללא החזר חודשי ולכן לא דורשת ביטוח חיים, הבית צריך להיות רשום בצורה מסודרת בטאבו או ברשות מקרקעי ישראל או בחברה משכנת וללא חובות של משכנתא .

מהו סכום ההלוואה?

סכום ההלוואה תלוי בגיל שלכם, ככל שאתם הלווים מבוגרים יותר כך סכום ההלוואה המרבי גבוה יותר, לדוגמא אם אתם בני שישים (לפי גיל הצעיר מבניכם) תוכלו לקבל 15% משווי הנכס ועד 50% משווי הנכס לבני 90 ומעלה. ההלוואה ניתנת במסלול של ריבית קבועה צמודה, ניתן לבחור במסלול ללא תשלום חודשי או מסלול עם תשלום הריבית בלבד.

פירעון ההלוואה

את ההלוואה ניתן לפרוע בכל זמן שאתם רוצים או במועד פטירת הלווה האחרון, אין עמלת פירעון מוקדם. במידה ואתם מוכרים את הנכס או שעוברים לדיור מוגן, אתם נדרשים לעדכן את הגורם המממן לצורך הערכה שלו לגרירת המשכנתא או פירעונה.

במקרה של מות אחרון הלווים, היורשים צריכים לפרוע את ההלוואה בתוך שנה ממועד הפטירה, במועד החזרת ההלוואה תשולם הקרן בתוספת הצמדה למדד והריבית שנצברה (במידה ולא שולמה הריבית באופן שוטף).

סיכום

במאמר זה קיבלתם סקירה על קונספט חדש בעולם המשכנתאות, אם אתם בני 60+ ובבעלותכם נכס חופשי משעבוד וזקוקים לכסף מזומן לצרכים שיאפשרו לכם לחיות ברמת חיים הרצויה לכם או שאתם רוצים כסף לטיול ארוך בחו"ל או אם אתם רוצים לעזור לילדיכם בחתונה או רכישת דירה, אזי משכנתא הפוכה הינה חלופה שאתם צריכים לשקול.

מתכננים לרכוש נכס?זה לא הזמן לבזבז כסף לשווא!

חושבים לקחת משכנתא, למחזר או לגרור? במסגרת התקופה רבת התהפוכות שבה אנו חיים כעת, חשוב מתמיד להכיר ולהבין את שוק המשכנתאות!

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות, מציעה לכם המתעניינים במשכנתא, תנאים אטרקטיביים לרגל השנה החדשה ותקופת הקורונה. 

1.שיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות.

2.פגישת ייעוץ בזום, בהנחה של 25% מעלות פגישה פרונטלית (במידה ותסגר עסקה, תקוזז עלות פגישת הזום ממחיר העסקה)

בברכת שנה טובה,

נעים עזרא

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות 

דילוג לתוכן