מיחזור משכנתא

מיחזור משכנתא

מה נדרש לדעת לטובת מיחזור משכנתא נכון?

מיחזור משכנתא עם "עתיד נעים" -
ליווי צמוד לכל אורך התהליך

"עתיד נעים" עומדת לצידכם ומלווה אתכם בהתאם לצורך שלכם (לקיחת משכנתא, מחזור משכנתא, גרירת משכנתא ועוד) מתחילת התהליך ועד סופו, החל משלב איסוף המידע הכלכלי, תכנון ההחזר החודשי והכנת תכנית הלוואה הכוללת תמהיל מותאם לצרכים והיכולות הספציפיות שלכם.

מעבר לחבילה הבסיסית המוצעת, במסגרתה אני מלווה אתכם אחר ביצוע השלבים השונים, תכנית הליווי המלאה מבוצעת על ידי ובאמצעותי, כפי שמוצג להלן!

מיחזור משכנתא - המדריך המלא

השינויים החלים על חיינו בשוטף, מצריכים מאיתנו לעיתים לבצע התאמות כלכליות והיערכות פיננסית מחדש בתקציב ובתזרים הכספי של התא המשפחתי. אלו יכולים להיות שינויים במצב הכלכלי במשק (שינוי במדד המחירים לצרכן, או שינויים בריביות), או שינויים במצבנו הכלכלי או בצרכי המשפחה (העלאה במשכורת או לחילופין פגיעה בשכר, למשל כתוצאה ממגיפת הקורונה, התרחבות המשפחה ועד הרצון להיטיב את תנאי ההלוואות אותן אנו משלמים).

חשוב לדעת כי באפשרותכם להתאים את המשכנתא שלכם לצרכים החדשים של המשפחה, וזאת אומרת : למחזר את המשכנתא!

מחזור משכנתא זה אומר בעצם לקחת משכנתא חדשה שמתאימה לצרכים שלכם בעת זו ויחד עם זאת, לסלק את המשכנתא הקיימת. 

כאשר אנחנו נוטלים משכנתא חדשה, אנחנו תיאורטית משנים בעצם את תנאי המשכנתא, השינויים יכולים לבוא בצורות הבאות:

  • בהרכב מסלולי הלוואת המשכנתא,
  • בתנאי ההלוואה (סוגי הריביות, מועד שינוי הריבית, שיטת החזר וכו’),
  • באורך תקופת ההלוואה.
  • בגובה המשכנתא (כאשר ממחזרים משכנתא, ניתן אף להגדיל את סכום ההלוואה).

5 טיפים להתייחסות בעת מיחזור משכנתא

  1. מיחזור משכנתא עם הסתכלות עתידית – מיחזור משכנתא בדומה ללקיחת משכנתא חדשה, יש לתכנן לאורך זמן, כלומר, חשוב להסתכל לכל אורך תקופת ההחזר המשכנתא ולתכנן את ההחזרים החודשיים ואת משך ההלוואה בהתאם לצפי של יכולותיכם הפיננסיות המתפתחות לאורך השנים (התייחסות להכנסות, להוצאות עתידיות וכו').
  2. תכנון ההחזר החודשי – רצוי ומומלץ כי החזרי המשכנתא החודשיים לא יעלו על 1/3 מתוך ההכנה הפנויה שלכם, כלומר, לאחר ניכוי כלל ההוצאות (הוצאות שוטפות והוצאות קבועות של משק הבית) מתוך כל ההכנסות הצפויות.
  3. הגדלת המשכנתא – כאשר אתם מבקשים למחזר ואף להגדיל את ההלוואה, מומלץ כי תקטינו את אחוז המימון של הלוואה ככל שניתן ביחס לנכס הממושכן, הדבר יביא לתמחור זול יותר של ההלוואה אותה אתם נוטלים (וזאת מאחר והרגולציה והמודלים של הבנקים נוטים לתמחר  באופן יקר את הלוואות המשכנתא באחוזי מימון גבוהים) לדוגמא : אם נניח שווי הנכס שלכם עומד על 2,000,000 ש"ח וסך הלוואות (מסלולי) המשכנתא שלקחתם עומד על 500,000 ש"ח, אחוז המימון שלכם הוא 25%.
  4. קיצור תקופת המשכנתא – בעת מיחזור משכנתא, מומלץ לבחון האם ניתן לקצר את תקופת ההחזר ההלוואה, אומנם הנטייה שלנו היא לרוב להאריך את התקופה, כדי להקטין את התשלומים ולהקל על ההוצאות החודשיות, אף מצד שני, שככל שפורסים יותר את תקופת ההחזר, סך כל התשלומים המצטבר עולה.
  5. מדיניות בנק ישראל – בהתאם להנחיות החדשות, כאשר לוקחים משכנתא חדשה, נדרש לקחת לפחות 1/3 מהתמהיל בריבית קבועה ושאר התמהיל יכול להיות בריבית משתנה כולל משתנות בתדירות גבוהה כדוגמת מסלול הפריים, אך כאשר אתם מבצעים מיחזור משכנתא, אתם יכולים להישאר עם התמהיל הקיים, במידה והוא עומד כמובן בצרכים שלכם.

לסיכום, מכיוון שמטרת תהליך מחזור משכנתא הוא לקבל משכנתא טובה יותר אשר תחסוך כסף מצד אחד ותתאים לצרכים וליכולות הנוכחיים והעתידיים, מומלץ לכל לווה לבדוק את מאפייני הלוואת המשכנתא שלו. כתוצאה מירידה ניכרת של ריבית הפריים בתקופה האחרונה, גם לווים שנטלו משכנתא בתקופה האחרונה (אף שנה אחורה), יכולים לגלות כדאיות גדולה במיחזור המשכנתא שלהם. וככל שתקופת ההלוואה שלך ארוכה יותר וסכום הקרן גבוה יותר, קיים סיכוי רב יותר לחיסכון גדול יותר.

יועץ משכנתאות הבקיא בדינמיקה של שוק המשכנתאות ובתחום הפיננסי, יכול כמובן לסייע בידכם להביא לחיסכון מיטבי במסגרת בדיקת כדאיות ההצעות של הבנקים ובניית תמהיל אופטימלי המתאים לצרככם.

טיפים ומידע שימושי בנושא מיחזור משכנתא

חישוב מחזור משכנתא

חישוב מחזור משכנתא חישוב מחזור משכנתא התקשרו ותתחילו לחסוך כסף מהו מחזור משכנתא? מחזור משכנתא הינו הליך, שהבנקים מחויבים אליו לפי הנחיות בנק ישראל, שבמהותו

קרא עוד »

לקיחת משכנתא בחלקים

לקיחת משכנתא בחלקים מתי נדרש לקחת משכנתא בחלקים? התקשרו ותתחילו לחסוך כסף לקיחת משכנתא בחלקים – המשמעויות שחשוב לדעת! כחלק מרכישת דירה ועל מנת לממן

קרא עוד »

מחזור משכנתא והגדלתה

מחזור משכנתא והגדלתה מחזור משכנתא והגדלתה התקשרו ותתחילו לחסוך כסף מחזור משכנתא והגדלתה – המשמעויות שחשוב לדעת? משקי בית רבים אשר יש להם משכנתא על

קרא עוד »

תהליך מחזור משכנתא

תהליך מחזור משכנתא תהליך מחזור משכנתא התקשרו ותתחילו לחסוך כסף תהליך מחזור משכנתא – מה חשוב לדעת? בנק ישראל מחייב את הבנקים לאפשר לך לבצע

קרא עוד »

מחזור משכנתא בבנק אחר

מחזור משכנתא בבנק אחר שאלות ותשובות בנושאי משכנתא צרו עימנו קשר ליעוץ ראשוני ללא עלות התקשרו ותתחילו לחסוך כסף מהו מחזור משכנתא? קודם כל נבין

קרא עוד »

מחזור משכנתא ואיחוד הלוואות

היתרון של מחזור משכנתא ואיחוד הלוואות התקשרו ותתחילו לחסוך כסף איחוד הלוואות לבעלי משכנתאות זוגות רבים רוכשים דירה ולוקחים עליה משכנתא בהתאם להון העצמי שיש

קרא עוד »

המלצות לקוחות

מתכננים לרכוש נכס?זה לא הזמן לבזבז כסף לשווא!

חושבים לקחת משכנתא, למחזר או לגרור? במסגרת התקופה רבת התהפוכות שבה אנו חיים כעת, חשוב מתמיד להכיר ולהבין את שוק המשכנתאות!

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות, מציעה לכם המתעניינים במשכנתא, תנאים אטרקטיביים לרגל השנה החדשה ותקופת הקורונה. 

1.שיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות.

2.פגישת ייעוץ בזום, בהנחה של 25% מעלות פגישה פרונטלית (במידה ותסגר עסקה, תקוזז עלות פגישת הזום ממחיר העסקה)

בברכת שנה טובה,

נעים עזרא

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות 

דילוג לתוכן