כיצד תהליך מחזור משכנתא יכול לחסוך לך המון כסף בתשלומי המשכנתא

תהליך מחזור משכנתא - בואו לחסוך כסף

מחזור משכנתא - בואו להרוויח כסף

בבואכם לבצע מחזור של המשכנתא מאוד חשוב לזכור:  הבנק הוא גוף עסקי שמטרתו להשיא רווחים ושוק המשכנתאות הוא שוק מורכב ביותר שאינו מוכר לרוב הציבור. כל טעות קטנה בתנאי המשכנתא, בין אם בבחירת מסלול ובין אם בריביות עלולה לעלות עשרות ומאות אלפי שקלים בטווח הארוך. זאת הסיבה שכאשר אתם מבצעים מחזור משכנתא יש לכם אינטרס אדיר לקחת יועץ חיצוני שילווה אתכם וייצג אתכם אל מול הבנקים.

שמי נעים עזרה,  בעל תואר שני במנהל עסקים, מוסמך לייעוץ משכנתאות ומשמש כיועץ משכנתאות חיצוני. מאחורי עשרות לקוחות מרוצים להם תכננתי מסלולי משכנתא מותאמים וחסכוניים. לא מעט מהלקוחות הופתעו לקבל בדיוק מאותו הבנק הצעות משופרות באופן משמעותי לאחר שנכנסתי לתמונה.

אבל אני לא קוסם… אף אחד מהלווים לא באמת מדבר את "שפת הבנקים", לא מכיר את הרגולציה, את תנאי המימון והריביות, את המצב משפטי של נכסים ובטח לא מומחה בלנתח את המצב הפיננסי – אני כן. דברו איתי זה שווה לכם הרבה מאוד כסף

כיצד תהליך מיחזור משכנתא יכול לחסוך לך כסף רב בתשלומי המשכנתא?

במסגרת מאמר זה אסקור את נושא מיחזור משכנתא, מה אפשר להרוויח מהליך זה ומה נדרש כדי לבחון ולתכנן מחזור שיחסוך הרבה מאוד כסף בהחזר הכולל של המשכנתא.

בנק ישראל מחייב את הבנקים לאפשר לך לבצע סילוק או מחזור הלוואות בבנק שבו ביצעת את ההלוואה או בכל בנק אחר. הבנק מחויב על פי בקשתך להוציא דו"ח יתרות לסילוק שכולל את פרטי ההלוואה, יתרות לסילוק, עמלות פירעון (קנסות), החזר חודשי, מדדים והצמדות וכו'.

כדאי ומומלץ מאוד לבחון את נושא תהליך מיחזור משכנתא ברצינות, היות שאפשר לחסוך עשרות אלפי שקלים בתשלומי המשכנתא העתידיים בביצוע המחזור. הקנסות הרשומים בדו"ח לא צריכים להרתיע אותך מלבדוק את נושא המחזור מכיוון שהרבה פעמים ולמרות הקנסות ניתן להרוויח  הרבה כסף.

בתכנון המחזור יש לבחון מספר דברים :

 • המצב הפיננסי העדכני שלך.
 • מהן יכולות ההחזר שלך.
 • האם יש לך כספים שמתוכננים להשתחרר ואפשר לקחת אותם בחשבון לתכנון התמהיל החדש.
 • האם יש לך אפשרות להגדיל את התשלום החודשי ואז לקצר את משך ההלוואה, דבר שיגרום לחיסכון גדול מאוד בתשלומים העתידיים.
 • בדיקת המסלולים והתמהילים בהתאם למצב הפיננסי הנוכחי שלך – מעבר לקיצור משך ההלוואה יש לבדוק האם המסלולים הקיימים טובים או גרועים ובהתאם לזאת לבחור מסלולים עדיפים.

תמונת פוסט מחזור משכנתא

מה אפשר להרוויח מתהליך מחזור משכנתא?

 • להקטין את ההחזר החודשי שלך ולהשאיר את תקופת הפירעון.
 • לקצר לך את משך המשכנתא ולהשאיר את ההחזר החודשי כמות שהוא.
 • להישאר עם אותו החזר חודשי ואותה תקופת פירעון ולקבל מזומן ביד.

ניתן דוגמא שמבהירה את האמור לעיל :

נלקחה הלוואה של 320,800 ₪ ל- 30שנה בריבית קבועה צמודה של 6.5%. לאחר 14 שנה היתרה לסילוק היא 372,800 ₪ (כולל 53,400 ₪ עמלת פירעון מוקדם) והחזר חודשי נוכחי של 3133 ₪. מה אפשר להרוויח ממחזור ההלוואה?

 • הקטנת ההחזר החודשי ל- 2046 ₪ ולהשאיר את משך ההלוואה ל-16 השנים שנותרו ולחסוך כ-160, 162,000 ₪ .
 • הקטנת יתרת תקופת התשלום ל-13.5 שנה והשארת ההחזר החודשי על 3133 ₪ ולחסוך כ-190,000 ש"ח.
 • להמשיך לשלם 3133 ₪ למשך 16 שנה, יתרת הקרן לתשלום תגדל ל-466,210 ותקבל כ- 40,000 ₪ לחשבון.

מה ההמלצה שלנו? מה שרצוי לעשות אם יש לך משכנתא שאתה כבר משלם מספר שנים ואתה רוצה להרוויח כסף, זה לבקש מהבנק שיוציא לך דו"ח יתרות לסילוק, בדוק אם יתרת הקרן גדלה או קטנה למרות שכבר שילמת הרבה כסף לבנק, אל תחשוש מהקנס המובנה בדו"ח יתרה לסילוק, כי למרות זאת יש אפשרות למחזר ולהרוויח, אם אתה לא יודע ולא מרגיש בטוח לעשות זאת לבד אתה יכול לפנות ליועץ משכנתאות חיצוני שיעזור לך בבדיקת כדאיות המחזור ובביצועו.

סיכום

במאמר זה למדנו על תהליך מיחזור משכנתא והכדאיות לביצועו, מה נדרש כדי לבדוק את כדאיות המחזור ומה ניתן להרוויח בעת ביצוע מחזור משכנתא. כמובן שליועץ חיצוני יש ערך מוסף גדול בבחינת כדאיות ביצוע של מחזור משכנתא ויש לו את הידע הדרוש כדי ללוות את הלקוח בכל התהליך המורכב הזה.

מתכננים לקחת משכנתא?תכנון נכון של המשכנתא יכול לחסוך לך כסף רב!

חושבים לקחת משכנתא, למחזר או לגרור? במסגרת התקופה רבת התהפוכות שבה אנו חיים כעת, חשוב מתמיד להכיר ולהבין את שוק המשכנתאות!

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות, מציעה לכם המתעניינים במשכנתא, תנאים אטרקטיביים בתכנון וליווי תהליך לקיחת המשכנתא. 

1.שיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות.

2.פגישת ייעוץ בזום, בהנחה של 25% מעלות פגישה פרונטלית (במידה ותיסגר עסקה, תקוזז עלות פגישת הזום ממחיר העסקה).

בברכה,

נעים עזרא

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות 

דילוג לתוכן