מחזור משכנתא ואיחוד הלוואות

היתרון של מחזור משכנתא ואיחוד הלוואות

איחוד הלוואות לבעלי משכנתאות

זוגות רבים רוכשים דירה ולוקחים עליה משכנתא בהתאם להון העצמי שיש להם עם שעור מימון המותאם לעסקה שהם עושים. לדוגמא, ברכישת דירה ראשונה יוכלו לקבל עד 75% משווי הדירה שרוכשים, לפעמים אין להם את ההון העצמי הדרוש לביצוע רכישת הדירה והם משלימים את זה מהלוואות נוספות מגורמים שונים כמו :

  • בני משפחה
  • בנקים
  • חברות אשראי

בתחילת הדרך להקמת הבית והמשפחה ובמקרים בהם בני הזוג לא יודעים להתנהל נכון כלכלית, הם נוטלים על עצמם הלוואות נוספות לקניית רכב, ללימודים והכשרות ועוד. הלוואות אלו לרב הינן בריביות גבוהות ולפרקי זמן קצרים ולכן התשלומים החודשיים עליהם גבוהים.

יהיו מצבים שבהם התשלומים על המשכנתא (אשר ניתן לשנותם במהלך חיי ההלוואה) וההלוואות גדלים ובנוסף הוצאות משק הבית גדלות ומתחילים להיכנס לגירעון (מינוס) בחשבון בבנק, שמטבע הדברים במידה ולא יטופל הגרעון ילך ויגדל, מה שיכול לגרום לבני הזוג לקחת הלוואות נוספות לכיסוי אותו גירעון וכך הלאה.

מרוץ זה יכול להכניס את משק הבית למשבר כלכלי קשה. מצב שידרוש מבני הזוג להיכנס לתהליך של הבראה כלכלית בליווי של יועץ לכלכלת המשפחה, אשר ינתח את מצב ההכנסות וההוצאות ויבדוק עם בני הזוג כיצד לבצע איזונים בין ההוצאות להכנסות.

יתרון מחזור משכנתא ואיחוד הלוואות

במקרה של ריבוי הלוואות כפי שנזכר לעיל, אחת הפעולות שנדרש לבדוק האם ניתן לאחד את ההלוואות לתוך המשכנתא, על מנת להפחית משמעותית את ההחזר החודשי על ההלוואות.

צריך לזכור שפעולה של איחוד הלוואות למשכנתא ניתן לבצע פעם אחת ולכן הוא חייב להיות מלווה בטיפול של יועץ לכלכלת המשפחה כדי להבריא את משק הבית ולהוציא אותו לדרך כלכלית חדשה.

על פי הנחיות בנק ישראל עד לפני משבר הקורונה, היה אפשר לקבל הלוואת משכנתא על נכס קיים עד 50% משווי הנכס כהלוואה לכל מטרה, במידה וישנה משכנתא על הנכס ניתן יהיה לקבל השלמה עד ל- 50% משווי הנכס. כלאמר בכדי לקבל הלוואת משכנתא להחזרת הלוואות אחרות, המשכנתא הקיימת צריכה להיות עם יתרה נמוכה מ-50% משווי הנכס.

בתקופת משבר הקורנה נתן בנק ישראל הרשאה לבנקים לתת משכנתא על נכס קיים עד 70% משווי הנכס לצורך החזר הלוואות אחרות, תוקף הנחיה זו הוא עד 30.9.2020. לכן כרגע יש חלון הזדמנויות לקבל משכנתא גבוהה יותר לצורך כיסוי חובות.

פעולה זו של מחזור משכנתא ואיחוד הלוואות יכולה להפחית את התשלומים החודשיים בצורה משמעותית, אפילו בכמה אלפי שקלים לחודש, במידה ויש כדאיות גם למחזור המשכנתא הקיימת , אפשר יהיה לחסוך גם עשרות עד מאות אלפי שקלים בעלויות המשכנתא הכוללת.

לדוגמא משפחה שלוויתי, עם משכנתא של כ-830 אלף ₪ ועוד כ-160 אלף ₪ בהלוואות נוספות הגיעו להחזר חודשי של כ- 9000 ₪ על המשכנתא וההלוואות, בעזרת מחזור המשכנתא שלהם ואיחוד שאר ההלוואות לתוך המשכנתא הצלחתי להפחית את התשלום החודשי ל-5500 ₪ ובנוסף חסכתי להם כ-180 אלף ₪ בעלויות המשכנתא הכוללת.  

תכנון תמהיל נכון, חכם ומשולב של מחזור משכנתא ואיחוד הלוואות לתוך המשכנתא מאפשר גמישות בהשגת המטרות להפחתת ההחזר החודשי ולחיסכון בעלויות המשכנתא המקורית.

מתכננים לרכוש נכס?זה לא הזמן לבזבז כסף לשווא!

חושבים לקחת משכנתא, למחזר או לגרור? במסגרת התקופה רבת התהפוכות שבה אנו חיים כעת, חשוב מתמיד להכיר ולהבין את שוק המשכנתאות!

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות, מציעה לכם המתעניינים במשכנתא, תנאים אטרקטיביים לרגל השנה החדשה ותקופת הקורונה. 

1.שיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות.

2.פגישת ייעוץ בזום, בהנחה של 25% מעלות פגישה פרונטלית (במידה ותסגר עסקה, תקוזז עלות פגישת הזום ממחיר העסקה)

בברכת שנה טובה,

נעים עזרא

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות 

דילוג לתוכן