מחזור משכנתא בבנק אחר

מהו מחזור משכנתא?

קודם כל נבין מהו הליך מחזור משכנתא!

מחזור משכנתא הוא תהליך שבו אנו מחליפים הלוואת משכנתא אחת בהלוואה חדשה לצורך שיפור תנאי ההלוואה או התאמה לצרכינו מתוך כוונה להוזיל את תשלומי הריבית וההצמדה הכוללים של ההלוואה.

בנק ישראל מחייב את הבנקים לאפשר לך לבצע סילוק או מחזור הלוואות בבנק שבו ביצעת את ההלוואה או בכל בנק אחר. הבנק מחויב על פי בקשתך להוציא דו"ח יתרות לסילוק שכולל את פרטי ההלוואה, יתרות לסילוק, עמלות פירעון (קנסות), החזר חודשי, מדדים והצמדות וכו'.

מדוע כדאי למחזר משכנתא?

לאורך חיי המשכנתא מתרחשים שינויים רבים בסביבה הכלכלית החיצונית וסביבה הכלכלית הפנימית של משק הבית והדינמיות של החיים בכלל מהווים סיבות לביצוע שינויים במשכנתא במסגרת הליך למחזור משכנתא.

1. ריביות המשכנתא משתנות כל הזמן- הריביות כיום לא דומות לאלו שהיו לפני 5, 10 או 20 שנה. ובסביבת ריביות נמוכה כדאי לבצע מחזור משכנתא ולחסוך הרבה מאוד כסף.

2. שווי הנכס עולה- עליה בשווי הנכס מקטינה את שיעור המימון שהוא היחס בין יתרת ההלוואה לשווי הנכס, עם שיעור מימון נמוך יותר ניתן לקבל ריביות נמוכות יותר ולחסוך ע"י מחזור משכנתא.

3. המצב הכלכלי שלך משתנה- אולי הכנסות עלו, הדרוג שלך בבנק עלה, ההתנהלות הכספית שלך השתפרה , זה גורם לפרופיל פיננסי טוב יותר שמאפשר לקבל תנאים יותר טובים מהבנק.

4. פירעון חלקי של המשכנתא- זו הזדמנות לבצע מחזור משכנתא ולחלק את המשכנתא מחדש בהתאם ליכולות ולצרכים.

5. במידה ונקלעת למשבר כלכלי בתקופת משבר כמו הקורונה ויש לך קושי לשלם את המשכנתא- אפשר למחזר ולפרוש את המשכנתא לתקופה ארוכה יותר כדי להקל עליך בתשלומים עד חלוף המשבר.

6. הצרכים היכולות והעדפות שלך משתנים עם הזמן וצריך להתאים את המשכנתא לזה.

7. בדיקת כדאיות למחזור משכנתא הינה בעלות סמלית.

8. עלויות ביצוע מחזור משכנתא  בהשוואה לחיסכון שניתן לקבל בטלות בשישים ושוות את ההשקעה.

9. החסכון המתקבל שווה את הטרחה והמאמץ של כחודש וחצי עד למחזור המשכנתא.

מחזור משכנתא בבנק אחר (מחזור חיצוני)

מחזור משכנתא ניתן לבצע בבנק שבו מנהלת המשכנתא כיום, מה שנקרא מחזור משכנתא פנימי. ניתן לבצע את מחזור המשכנתא גם בבנק אחר וברב המקרים זה יהיה עדיף על מחזור פנימי. פעולה של מחזור פנימי אינה מעניינת את הבנק היות והיא לא מגדילה את נתח השוק שלו ובנוסף גורמת לו להקטנת הרווחיות מההלוואה.

היתרונות במחזור לבנק אחר

  1. מחזור לבנק אחר, מבחינת הבנק זהו מתן אשראי חדש ללקוח חדש וזה תומך ביעדיו להגדלת נתח שוק ולכן הוא יתאמץ לתת ריביות טובות כדי לגייס את הלקוח.

  2. במחזור חיצוני הבנק מעריך את שווי הנכס העכשווי כחלק מתהליך אישור ההלוואה, כך שאנו יכולים להיות בשיעור מימון נמוך ממה שהיה במועד קבלת ההלוואה מהבנק הקודם וזה יאפשר קבלת ריביות נמוכות יותר.

  3. פניה לבנקים אחרים מאפשרים לנו לנהל מו"מ מול מספר בנקים כדי למקסם את החיסכון שאנו רוצים להשיג במחזור המשכנתא.

החסרונות במחזור לבנק אחר

  1. היות ומחזור משכנתא לבנק אחר הינה כמו משכנתא חדשה, העלויות לביצוע המחזור תהיינה כמו של משכנתא חדשה ויותר יקרות מאשר ביצוע מחזור פנימי.

  2. תהליך הביצוע של מחזור לבנק אחר  יהיה יותר מורכב וידרוש מאמץ גדול יותר של הלווה להשלמת הביטחונות הדרושים לביצוע של ההלוואה, זה יהיה אותו תהליך כמו במשכנתא חדשה.

בחירת יועץ משכנתאות חיצוני תסייע לך
בתהליך לקיחת המשכנתא האופטימלית לך!

מעוניינים להתייעץ בנושאי משכנתאות? פנו אליי לשיחת ייעוץ טלפוני ראשוני ללא עלות וללא התחייבות!

מתכננים לרכוש נכס?זה לא הזמן לבזבז כסף לשווא!

חושבים לקחת משכנתא, למחזר או לגרור? במסגרת התקופה רבת התהפוכות שבה אנו חיים כעת, חשוב מתמיד להכיר ולהבין את שוק המשכנתאות!

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות, מציעה לכם המתעניינים במשכנתא, תנאים אטרקטיביים לרגל השנה החדשה ותקופת הקורונה. 

1.שיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות.

2.פגישת ייעוץ בזום, בהנחה של 25% מעלות פגישה פרונטלית (במידה ותסגר עסקה, תקוזז עלות פגישת הזום ממחיר העסקה)

בברכת שנה טובה,

נעים עזרא

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות 

דילוג לתוכן