מדוע חשוב ליווי ע"י יועץ משכנתא עצמאי

מדוע מומלץ יועץ משכנתא עצמאי?

יועץ משכנתא עצמאי ידאג לאינטרסים שלך מול הבנק!

במאמר זה אני רוצה להסביר מדוע לא מבצעים משכנתא ללא יועץ משכנתא עצמאי, באמצעות מקרה של לקוח שפנה אלי לבדיקת אפשרות לשפר הצעה שקיבל מהבנק.

פנה אלי לקוח שקיבל הצעה ישירות מהבנק וביקש שאבדוק עבורו אם ניתן לשפר את הצעת הבנק שקיבל וכמה כסף אפשר לחסוך לו בתשלומי המשכנתא. סכום ההלוואה היה 1.462 מיליון ₪ ומסתבר שהלקוח קיבל הצעה עם ריביות של עובדי בנק, שהיו טובות מאוד.

הכנסתי את ההצעה שקיבל מהבנק לסימולטור שאני עושה בו שימוש (את סיכום ההלוואה תוכלו לראות בתמונה הבאה) מה שניתן לראות בבירור הוא שעל הלוואה של 1.462 מיליון ₪, תשלומי הריבית שהוא צפוי לשלם יגיעו לכדי 1.136 מיליון ₪. כלומר על כל שקל שיקבל מהבנק הוא יצטרך לשלם 0.78 שקל ריבית.

בניתי תמהיל עם הרכב מסלולים אחר ומשכי הלוואה קצרים יותר בחלק מהמסלולים, כאשר דאגתי לשמור על המרווח הכללי של ההלוואה (כפי שתוכלו לראות בתמונה השנייה), כלומר שמרתי על "הרווח" שהבנק מתכנן לקבל מהלוואה זו.

הצעת-הבנק
הצעת הבנק
תמהיל-חדש-בהשוואה-להצעת-הבנק
תמהיל חדש

בבדיקת השוואה שביצעתי בין התמהיל שאני בניתי לתמהיל שנתקבל בבנק, ניתן לראות שתשלומי הריבית בתמהיל שלי צפויים להיות כ-956 אלף ₪, ואפשר לחסוך יותר מ-180 אלף ₪ בתשלומי הריבית וההצמדה.

הבעיה הייתה שהלקוח כבר חתם על המשכנתא והיה צריך לבצע אותה בגלל תשלום שהיה צריך להעביר לקבלן. מה שניתן לעשות במקרי זה הוא להמתין לקבלת הדירה וטופס 4 , כדי לנסות ולמחזר אותה להלוואה זולה יותר.

מה אנו למדים מהמקרה הזה?

סיפור מקרה זה, מראה לכם שיועץ משכנתה חיצוני יכול עשות הבדל משמעותי בעלויות המשכנתא שלכם גם אם אתם זכאים להטבת ריביות עובד בנק, יועץ משכנתאות מומחה מכיר איך הבנקים השונים מתמחרים את ריביות עובדי הבנק, ידע זה מאפשר לבנות תמהיל מועדף, שישלב מסלולים עדיפים שיביאו לחיסכון משמעותי בעלויות המשכנתא.

על אחת כמה וכמה כאשר אתם לא מקבלים ריביות עובדי בנק, קבלת שירות מיועץ משכנתא חיצוני תעשה לכם הבדל משמעותי בהרכב ההלוואה שיותאם במיוחד עבורכם וביצוע מו"מ עם הבנקים השונים יביא לקבלת אישור הלוואה עם החסכון הגדול ביותר עבורכם.

יועץ המשכנתא שילווה אותכם, ייצג את האינטרסים שלכם בלבד מול הבנק, יסביר לכם את שפת הבנקים כדי להפיג פחדים שלכם בתהליך וייתן לכם ביטחון, שיאפשר לכם שקט נפשי וזאת ע"י בחינה קפדנית של מצבכם הפיננסי, מצב הכנסות והוצאות שלכם לקביעת ההחזר החודשי האופטימלי עבורכם, כך שמצד אחד יאפשר לכם לקיים אורח חיים תקין ובטוח ומצד שני יביא לחסכון המירבי בעלויות המשכנתא. הוא יקשיב לצרכים ולהעדפות שלכם ובהתאם לזה הוא יתכנן עבורכם את תמהיל המשכנתא שיתאים במיוחד לכם.

מתכננים לרכוש נכס?זה לא הזמן לבזבז כסף לשווא!

חושבים לקחת משכנתא, למחזר או לגרור? במסגרת התקופה רבת התהפוכות שבה אנו חיים כעת, חשוב מתמיד להכיר ולהבין את שוק המשכנתאות!

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות, מציעה לכם המתעניינים במשכנתא, תנאים אטרקטיביים לרגל השנה החדשה ותקופת הקורונה. 

1.שיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות.

2.פגישת ייעוץ בזום, בהנחה של 25% מעלות פגישה פרונטלית (במידה ותסגר עסקה, תקוזז עלות פגישת הזום ממחיר העסקה)

בברכת שנה טובה,

נעים עזרא

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות 

דילוג לתוכן