ניהול ביטוח משכנתא

ניהול ביטוח משכנתא

טיפים לניהול ביטוח משכנתא חכם

במאמר הזה אסביר מהו ביטוח משכנתא ולמה הוא נדרש, הסביבה התחרותית של ביטוחי המשכנתא, סנכרון מידע בין הבנקים לחברות ביטוח ומספר טיפים שיעזרו לך לנהל את ביטוח המשכנתא לאורך חיי ההלוואה.

כידוע הבנקים מחייבים ביצוע ביטוח משכנתא כחלק מהביטחונות לקבלת אישור להלוואה לדיור, ביטוח המשכנתא כולל שני מרכיבים, ביטוח חיים שבא לתת מענה להבטחת כספי הבנק במות הלווה וביטוח מבנה שבא לתת מענה במקרה של ירידת ערך הנכס עקב פגיעה בו.

למרות שעברו 13 שנים מאז שנפתח שוק ביטוחי המשכנתא לתחרות, עדיין רבים מהלווים מבצעים את הביטוח דרך הבנק, שגובה עמלת סוכן של עשרות אחוזים על פרמיית הביטוח.

גם בין חברות הביטוח השונות ישנם הבדלים גדולים בפרמיות הביטוח, שיכולות להגיע לעשרות אלפי שקלים בעלות הכוללת, לכן יש צורך לבצע השוואת עלות ביטוח כוללת בין מספר הצעות.

ישנם פרמטרים רבים שמשפיעים על תמחור פרמיית ביטוח חיים למשכנתא על ידי חברות הביטוח, כל חברה גם מתמחרת פרמיה זו בצורה שונה, ישנם פרמטרים כמו גיל או סטאטוס עישון, שיגדילו את פרמיית הביטוח בצורה משמעותית ויש להכיר בהם כגורם שיעלה את מחיר הביטוח. כדי להגיע לחיסכון בעלויות ביטוח המשכנתא יש צורך לדעת לבדוק הצעות של מספר חברות ביטוח על אותה תוכנית משכנתא, כאשר צריך להיות בסיס השוואה זהה, יועץ משכנתא עצמאי יכול לעזור בבדיקה זו.

עד היום אין סנכרון מידע בין הבנק לבין חברות הביטוח בנוגע לשינויים שנעשים בהלוואה, לכן עדכון זה הינו באחריות הלווה, על מנת להתאים את ביטוח החיים למצב ההלוואה העדכני או במקרה הגרוע שלא תמצא עצמך ללא כיסוי ביטוחי. לדוגמא אם פרעת חלק מההלוואה ובעקבותיה יתרת ההלוואה קטנה וגם תקופת ההלוואה התקצרה, זה יפחית מאוד את הפרמיה החודשית של ביטוח ואת עלותו הכוללת.

תמונת פוסט ביטוח משכנתא

מספר טיפים, שיעזרו לך לנהל את ביטוח המשכנתא

  1. בדוק מספר הצעות לביטוח מחוץ לבנק.
  2. תבקש הצעות שתכלולנה לוח תשלומי פרמיה לכל תקופת ההלוואה וסך התשלומים לאורך השנים, יקל עליך ביצוע ההשוואה.
  3. מומלץ לבדוק הצעת ביטוח חיים עדכנית לפוליסה שעשית לפני מספר שנים, יתכן שתוכל לחסוך.
  4. פרעת חלק מהלוואת המשכנתא, תבקש מכתב מהבנק לחברת הביטוח לעדכון סכומי הביטוח ואת הפרמיה.
  5. במידה והביטוח נעשה מחוץ לבנק, עדכן את חברת הביטוח בכל שינוי שחל במשכנתא.
  6. הפסקתם לעשן? עדכנו את חברת הביטוח, אחרי פרק זמן מסוים של הפסקת עישון (שונה בין חברה לחברה) ניתן להוזיל משמעותית את עלות ביטוח החיים של המשכנתא.
  7. זכור שביטוח מבנה שנעשה דרך הבנק, לא כולל ביטוח תכולה וביטוח צד ג'.

סיכום

במאמר זה למדת על מרכיבי ביטוח המשכנתא, מדוע הבנק דורש ביטוח זה, מצב התחרות בשוק ביטוחי המשכנתא, סנכרון חברות הביטוח בשינויים שנעשים בהלוואה וקיבלת מספר טיפים, שיעזרו לך לנהל את ביטוח המשכנתא.

מתכננים לקחת משכנתא?תכנון נכון של המשכנתא יכול לחסוך לך כסף רב!

חושבים לקחת משכנתא, למחזר או לגרור? במסגרת התקופה רבת התהפוכות שבה אנו חיים כעת, חשוב מתמיד להכיר ולהבין את שוק המשכנתאות!

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות, מציעה לכם המתעניינים במשכנתא, תנאים אטרקטיביים בתכנון וליווי תהליך לקיחת המשכנתא. 

1.שיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות.

2.פגישת ייעוץ בזום, בהנחה של 25% מעלות פגישה פרונטלית (במידה ותיסגר עסקה, תקוזז עלות פגישת הזום ממחיר העסקה).

בברכה,

נעים עזרא

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות 

דילוג לתוכן