כיצד שילוב הלוואת משכנתא לזכאים תחסוך לך בעלויות הכוללות של המשכנתא

שילוב הלוואת משכנתא לזכאים
תביא לחיסכון בעלויות

כיצד שילוב הלוואת משכנתא לזכאים תחסוך לך בעלויות הכוללות?

לאחרונה הוציא משרד השיכון הוראת שעה שמעדכנת  את הגיל המינימלי של "חסר דירה"  ל-21. להלן עיקרי ההגדרה " יחיד בגיל 21 ומעלה או משפחה (כל אחד מבני המשפחה) שאין להם ולא היו להם ב-10 שנים שחלפו למועד הגשת הבקשה בנפרד או במשותף עם אחר/ים זכויות כלשהן בדירה או בחלק מדירה או בדירה בשלבי בניה" (פירוט למהות הזכויות ניתן לראות באתר משרד השיכון).

חסר דירה זכאי על פי הגדרות משרד השיכון להטבה של הלוואת משכנתא לזכאים לצורך רכישת דירה, גודל הזכאות נקבעת על פי צבירת נקודות בהתאם לפרמטרים שונים של הזכאים כמו: מספר שנות נישואין, מספר ילדים, מספר אחים ואחיות וכו', ישנם פרמטרים נוספים שמגדילים את כמות הניקוד לדוגמא שירות צבאי של הזכאים…

עד לפני כמה שנים הריביות על הלוואת משכנתא לזכאים היו 4% צמוד למדד ובעבר הן היו פופולריות מאוד, כאשר הריבית על ההלוואות המשלימות מהבנק היו גבוהות יותר, במהלך השנים האחרונות בהן ריביות ההלוואה מהבנקים הוזלו מתחת ל-4%, הפכו הלוואות הזכאות ללא רלוונטיות.

בשנה וחצי האחרונות חל מפנה שהעלה שוב את האטרקטיביות של הלוואת זכאות למשכנתא.

  • הסיבה הראשונה לכך היא תיקון לחוק שקבע כי הריבית במשכנתא כזו תהיה חצי אחוז פחות מהריבית הממוצעת שניתנת בבנקים ובכל מקרה לא תעלה על 3% (צמוד מדד).
  • הסיבה השנייה והעיקרית היא העלייה המתמשכת בריבית המשכנתאות של הבנקים, מאז השפל אליו הגיעה לפני כשנתיים.

הלוואת זכאות למשכנתא

כדי להיות זכאי להלוואת משכנתא לזכאים, יש צורך לצבור לפחות 599 נקודות, סכום הלוואת הזכאות מתחיל ב-54,000 ₪ ויכול להגיע ל-200,000 ₪.

זכאות למשכנתא, מלבד יתרונה הגדול בריבית האטרקטיבית, יש לה מספר יתרונות נוספים:

  • על הלוואת זכאות למשכנתא אין עמלת פירעון מוקדם.
  • הלוואה זו מזכה גם בהנחה גדולה יותר על עמלות פירעון מוקדם של חלקי ההלוואה הבנקאית.
  • הלוואה זו מזכה גם בדמי שמאות מופחתים עד אשר יעודכן החוק בנושא, 269 ₪ לדירה בבית משותף, 390 ₪ לבית צמוד קרקע.(שמאות שהבנק מחייב לצורך אישור ההלוואה)
  • יתרון נוסף חשוב ביותר, במידה ונקלעים למצב של חוסר יכולת לפרוע את ההלוואה, הנושא מועבר לוועדת חריגים של משרד השיכון למציאת פתרון לפני שהבנק לא יכול לממש את הנכס.

בהתאם לזאת כדאי למי שזכאי לשלב הלוואת זכאות למשכנתא במסגרת הלוואת המשכנתא ולא רק בגלל החיסכון שיכול להשיג בגלל הריביות הנמוכות יותר, אלא גם בגלל ההטבות הנוספות הנ"ל.

סיכום

במאמר זה למדת על הלוואת משכנתא לזכאים, הניתנת ע"י משרד השיכון כסיוע לרוכשים שמוגדרים חסרי דירה, היתרונות בשילוב הלוואה זו בתמהיל המשכנתא הכולל וכיצד מחושבת זכאות זו,

מתכננים לקחת משכנתא?תכנון נכון של המשכנתא יכול לחסוך לך כסף רב!

חושבים לקחת משכנתא, למחזר או לגרור? במסגרת התקופה רבת התהפוכות שבה אנו חיים כעת, חשוב מתמיד להכיר ולהבין את שוק המשכנתאות!

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות, מציעה לכם המתעניינים במשכנתא, תנאים אטרקטיביים בתכנון וליווי תהליך לקיחת המשכנתא. 

1.שיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות.

2.פגישת ייעוץ בזום, בהנחה של 25% מעלות פגישה פרונטלית (במידה ותיסגר עסקה, תקוזז עלות פגישת הזום ממחיר העסקה).

בברכה,

נעים עזרא

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות 

דילוג לתוכן