גרירת משכנתא

מה חשוב לדעת לפני ביצוע
גרירת משכנתא ...

מהי גרירת משכנתא?

גרירת משכנתא נדרשת כאשר רוצים להחליף נכס, לרוב לצורך שיפור דיור, במידה ועל הנכס הקיים יש לנו הלוואה בתנאים טובים שאנו רוצים לשמור עליהם למרות מכירת הנכס הקיים ולכן אנו רוצים לגרור את ההלוואה לנכס החדש, הבנק יתנה את החלפת הבטוחה בזה שהנכס החדש יהיה לפחות בשווי של הנכס הקודם ובמצב רישום תקין, לשינוי הרכב בטוחה יכולים להיות מספר אפשרויות:

גרירת משכנתא בלבד

זהו מקרה שמעתיקים את ההלוואה מנכס קודם לנכס חדש ללא תוספות או סילוק חלק מההלוואה.

גרירת משכנתא וסילוק

זהו מצב שבו מעתיקים משכנתא מנכס לנכס והלקוח מקטין את היתרה לסילוק וזאת כדי להשוות את שיעור המימון של הנכס החדש לזה של הנכס הקודם על פי דרישת הבנק (זה קורה כאשר שווי הנכס החדש נמוך משווי הנכס הקודם)

גרירת משכנתא ותוספת

זהו המקרה היותר שכיח שבו אתה צריך השלמת הלוואה כדי לבצע את הרכישה של הנכס החדש.

גרירה לפיקדון

זהו מקרה בו אתה מזהה הזדמנות למכירת נכס שבבעלותך במחיר מעולה, יש לך משכנתא מעולה ועדיין לא מצאת נכס חליפי, במקרה זה הבנק יאפשר לך גרירה של ההלוואה לחשבון סגור בבנק שבו יופקדו חלק מכספי המכירה והם ישמשו בטוחה (בדרך כלל יידרש פיקדון בשווי ההלוואה בתוספת 10%), הבנק יאפשר לך 24 חודש למציאת נכס חדש.

*בגרירת משכנתה ממשיכים לשלם את החזר ההלוואה גם אם זה גרירה לפיקדון.

משכנתאות שנלקחו בשנים 2011-2016 ניתנו בתנאים טובים מאוד , לכן ישנה סבירות גבוהה לכדאיות גרירה של המשכנתה לנכס אחר.

בדומה למחזור משכנתה, צריך לבדוק כדאיות הגרירה בעת מכירת נכס ורכישת נכס אחר, במיוחד אם נדרשת תוספת להלוואה שרוצים לגרור על מנת להשלים הכסף הדרוש לרכישת הנכס החדש. במקרה זה של גרירה ותוספת הלקוח הופך להיות לקוח שבוי, מאחר ואת התוספת הוא נדרש לקחת באותו בנק, מה שעלול ליקר את הריביות לתוספת הדרושה עקב יכולת מיקוח נמוכה.

בעיה משמעותית נוספת שיכולה לצוץ, למרות איכות המשכנתה שרוצים לגרור, היות ולא ניתן לשנות את תנאי המשכנתה הנגררת, ההלוואה הכוללת את התוספת עלולה להיות יקרה מידי בהחזר החודשי שלה במיוחד אם ההלוואה הנגררת הינה לתקופה קצרה.

הפתרון לבעיות אלו הינו אחד, אנחנו לא מחליטים על גרירה לפני שבוחנים גרירה פלוס תוספת מול משכנתה חדשה בבנקים אחרים, לעיתים יהיה עדיף לקחת משכנתה חדשה על כל הסכום, למרות שהמשכנתה הנוכחית טובה ואנו רוצים לשמור עליה.

מתכננים לרכוש נכס?זה לא הזמן לבזבז כסף לשווא!

חושבים לקחת משכנתא, למחזר או לגרור? במסגרת התקופה רבת התהפוכות שבה אנו חיים כעת, חשוב מתמיד להכיר ולהבין את שוק המשכנתאות!

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות, מציעה לכם המתעניינים במשכנתא, תנאים אטרקטיביים לרגל השנה החדשה ותקופת הקורונה. 

1.שיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות.

2.פגישת ייעוץ בזום, בהנחה של 25% מעלות פגישה פרונטלית (במידה ותסגר עסקה, תקוזז עלות פגישת הזום ממחיר העסקה)

בברכת שנה טובה,

נעים עזרא

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות 

דילוג לתוכן