גרירת משכנתא לנכס אחר

גרירת משכנתא

מה חשוב לדעת לטובת גרירת משכנתא לנכס אחר?

גרירת משכנתא לנכס אחר עם "עתיד נעים" - ליווי צמוד לכל אורך התהליך

"עתיד נעים" עומדת לצידכם ומלווה אתכם בהתאם לצורך שלכם (גרירת משכנתא, לקיחת משכנתא, מחזור משכנתא ועוד) מתחילת התהליך ועד סופו, החל משלב איסוף המידע הכלכלי, תכנון ההחזר החודשי והכנת תכנית הלוואה הכוללת תמהיל מותאם לצרכים והיכולות הספציפיות שלכם.

מעבר לחבילה הבסיסית המוצעת, במסגרתה אני מלווה אתכם אחר ביצוע השלבים השונים, תכנית הליווי המלאה מבוצעת על ידי ובאמצעותי, כפי שמוצג להלן!

גרירת משכנתא לנכס אחר - המדריך המלא

ראשית כל, נבין מהי גרירת משכנתא. גרירת משכנתא היא התהליך שבמסגרתו מועברת הלוואת המשכנתא מנכס אחד לאחר. כאשר לתהליך זה יכולות להיות מספר סיבות – הגרירה יכולה להתבצע כתוצאה ממכירת או קניית נכס במקביל, כתוצאה מהליך גירושין או העברת משכנתא בין נכסים.

חשוב לציין כי, במסגרת תהליך גרירת המשכנתא נשמרים תנאי ההלוואה הנוכחיים ורק מתחלף הנכס המשועבד.

מתי מתבצעת גרירת משכנתא לנכס אחר?

כדאי לבצע גרירת משכנתא, כאשר רוצים להחליף נכס, לרוב לצורך שיפור דיור ותנאי המשכנתא הקיימת שלכם, טובים יותר מתנאי ההלוואה המוצעים בשוק המשכנתאות, ואנו מעוניינים לשמור עליהם למרות מכירת הנכס.

במקרה זה, הפתרון יהיה לגרור את המשכנתא הקיימת (בתנאים הטובים) ולקיחת השלמה בתנאים טובים פחות.

גרירת משכנתא נדרשת כאשר רוצים להחליף נכס, לרוב לצורך שיפור דיור, במידה ועל הנכס הקיים יש לנו הלוואה בתנאים טובים שאנו רוצים לשמור עליהם למרות מכירת הנכס הקיים ולכן אנו רוצים לגרור את ההלוואה לנכס החדש, הבנק יתנה את החלפת הבטוחה בזה שהנכס החדש יהיה לפחות בשווי של הנכס הקודם ובמצב רישום תקין.

זמן תהליך גרירת המשכנתא, מושפע ממורכבות התהליך, לדוגמא:

 • תהליך הגרירה – צריך להביא בחשבון שתהליך הגרירה הוא תהליך מורכב ודורש התארגנות וזמן מול הבנק ובנוסף אליו יתווסף תהליך נוסף להלוואה הנוספת
  שתידרש להשלמת רכישת הנכס החדש.
 • עיתוי המכירה או הקנייה של הנכס – האם העסקה נדרשת לאחר מכירת נכס קיים ולפני רכישת נכס חדש (כאשר במקרה זה, אין גורם שאליו ניתן להעביר את הכסף ואז הוא יעבור לבנק עד לביצוע העסקה ורק אחרי רכישת הדירה אנו נדרשים להליך נוסף של קבלת המשכנתא לרכישת הנכס החדש), או כבר לאחר רכישת הנכס ואז פעולת הגרירה הינה פשוטה יחסית, מכיוון שקיים גורם אליו ניתן להעביר את הכסף.

5 טיפים להתייחסות בעת גרירת משכנתא

 1. ביצוע משא ומתן במקביל – כאשר אתם מתכננים לבצע גרירת משכנתא, רצוי ומומלץ לבצע ראשית כל מו"מ מול הבנק שלכם (שיש לו אינטרס לשמר אתכם כלקוחות קיימים שלו ובנוסף להגדיל את סכום המשכנתא שלכם) ובמקביל לפנות למספר בנקים נוספים, שם אתם תבקשו משכנתא חדשה על מלוא הסכום הנדרש.
 2. קבלת אישור עקרוני – גרירת משכנתא מצריכה אישור עקרוני בדומה ללקיחת משכנתא חדשה, לכן, מומלץ לפנות לבנק מוקדם ככל שניתן על מנת להיערך בהתאם לעסקה הנרקמת ולא להיות מופתע בהמשך הדרך.
 3. ניהול נכון של התהליך – מכיוון שהליך גרירת משכנתא טומן בחובו בירוקרטיה רבה וריבוי שותפים לתהליך (הקונים, שזה אתם, המוכרים של הנכס אליו אתם עוברים, הקונים של הנכס הקיים שלכם, הבנק כמובן, עורכי הדין) חשוב להיות מאורגנים ומסודרים, כדי להבין בכל שלב מה נדרש מכם.
 4. לשים לב לאחוזי המימון – חשוב לשים לב לאחוזי המימון אותם אתם מבקשים (בדגש על התוספת הנדרשת), מכיוון שהבנק מחשב בעת הגרירה את אחוז המימון הנדרש משווי הנכס או מחוזה הרכישה (על הנמוך מביניהם). ייתכן ואם תעברו את מקסימום אחוז המימון האפשרי, תסורבו על ידי הבנק.
 5. יכולת החזר – היות ובמשכנתא הנגררת לא ניתן לבצע שום שינוי  ונדרשת הלוואה נוספת לצורך השלמת הרכישה, יש לבדוק שסך ההחזר החודשי (תמהיל המשכנתא) על שתי ההלוואות מתאים ליכולת ההחזר שלכם, מה שלא יאפשר לכם לגרור את המשכנתא אלא לקחת משכנתא חדשה שתתוכנן ליכולת ההחזר שלכם. 

האם הבנק יכול לסרב לבקשת גרירת משכנתא?

ישנן מספר אפשרויות שבעטיין הבנק יסרב לכם את בקשת גרירת המשכנתא, גם כאן, מומלץ שתבדקו את הדברים בהקדם האפשרי, על מנת שלא להתחיל בתהליך ולהיתקע בהמשך.

 1. הגבלה על החשבון – חשבון מוגבל, עיקול, הליכי הוצאה לפועל וכו'.
 2. הקפאת המשכנתא – הקפאת משכנתא תוך תהליך הגרירה עלולה לגרום לסירוב מצד הבנק.
 3. סיכון עבור הבנק – עסקה נדל"נית הנתפסת ע"י הבנק כמסוכנת עבורו, סביר להניח שתסורב.
 4. לקוחות בסיכון לבנק – במידה ואתם מוגדרים כלקוחות בסיכון (דירוג אשראי נמוך, חיווי אשראי שלילי, תשלומי משכנתא חוזרים וכדו').
 5. אחוז מימון בעייתי – גרירת המשכנתא לנכס חדש וזול יותר, עלולה להעלות את אחוז המימון (ביחס לנכס החדש) מעבר למקובל.
 6. מגבלת יכולת החזר במידה והתשלום על המשכנתא הנגררת, שלא ניתן לבצע בה שינוי בתוספת ההחזר עבור התוספת הנדרשת לרכישת הנכס גבוהים מיחס ההחזר שמאשר הבנק, הבנק יכול לסרב.

טיפים ומידע שימושי בנושא גרירת משכנתא

גרירת משכנתא

מה חשוב לדעת לפני ביצועגרירת משכנתא … התקשרו ותתחילו לחסוך כסף מהי גרירת משכנתא? גרירת משכנתא נדרשת כאשר רוצים להחליף נכס, לרוב לצורך שיפור דיור,

קרא עוד »

המלצות לקוחות

מתכננים לרכוש נכס?זה לא הזמן לבזבז כסף לשווא!

חושבים לקחת משכנתא, למחזר או לגרור? במסגרת התקופה רבת התהפוכות שבה אנו חיים כעת, חשוב מתמיד להכיר ולהבין את שוק המשכנתאות!

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות, מציעה לכם המתעניינים במשכנתא, תנאים אטרקטיביים לרגל השנה החדשה ותקופת הקורונה. 

1.שיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות.

2.פגישת ייעוץ בזום, בהנחה של 25% מעלות פגישה פרונטלית (במידה ותסגר עסקה, תקוזז עלות פגישת הזום ממחיר העסקה)

בברכת שנה טובה,

נעים עזרא

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות 

דילוג לתוכן