אודות

עתיד נעים בראשות נעים עזרא- תואר שני במנהל עסקים ומוסמך לייעוץ משכנתאות.

עוסק מורשה 053469805

 

בדומה לכל אחד בארץ גם אני רכשתי דירה מספר פעמים ונטלתי משכנתאות על מנת לממן את רכישת הדירות, הבנתי בתחום ובצפונותיו הייתה מאוד בסיסית והתמקדה בעיקר בריבית של ההלוואה כמו רובינו שאינם בקיאים בנושא ואינם יודעים מהם הפרמטרים המשפיעים ביותר על תשלומי המשכנתא ועלותה המצטברת.

 אני כמו רבים מחברי ובני משפחה רבים התנסינו בתשלומי משכנתא כואבים, שילמנו במשך שנים את ההלוואה ובבדיקת היתרה לסילוק גילינו שהיתרה לסילוק עלתה!, חשבתי אז שזה המצב במשכנתאות ולמרות עליית היתרה לסילוק ועליית התשלומים החודשיים בסוף ההלוואה מסתיימת.

בתוך הליך בקשת ההלוואה האמנתי שיועץ המשכנתאות החביב בבנק ויושב מולי חושב על טובתי ורוצה לעזור לי לקבל הלוואה מיטבית, אך כאשר התחלתי לברר וללמוד את מרכיבי המשכנתא הבנתי שיש מסלולי הלוואה שונים שאפשר לקבל, חלקם חסכוניים עבור הלווה אך הבנקים לא מציעים ביוזמתם וישנם מסלולים שבהם היתרה והתשלומים תופחים ושאפשר להימנע מהם.

בשלב מסוים בחיי החלטתי ללמוד את הנושא על מנת לעזור לאנשים שצריכים לקחת משכנתא לצורך רכישת דירתם ולכאלה שנטל המשכנתא הקיימת מעיק עליהם ויכולים למחזר את ההלוואה שלהם, למדתי את הנושא בצורה מעמיקה ואפילו רק בשביל לעזור לילדיי כשיצטרכו לקחת משכנתא, למדתי במסגרת הכשרה מסודרת אצל אחד המומחים הגדולים לנושא ובעל ניסיון רב בעבודתו בבנקים בתחום המשכנתאות. למדתי את כל נבכי המשכנתא למרכיביה השונים – ריביות, מסלולי הלוואות, הוראות בנק ישראל בנושא משכנתאות, מקרקעין בישראל וצורת רישום נכסים, בעיות אשראי צרכני ומגבלותיהן, סוגיות במחזור משכנתאות וכו'.

בידע שרכשתי אני יכול לעזור לך לעבור את כל תהליך רכישת הדירה וקבלת משכנתא בצורה חלקה ולתכנן עבורך את תמהיל ההלוואה המתאים ביותר עבורך ולמנוע ממך את הכאב שנוצר כשאתה רואה שיתרת ההלוואה שלך והתשלומים החודשיים הולכים וגדלים עם הזמן, תמהיל ההלוואה שאבנה עבורך יביא לך חסכון משמעותי בתשלומי המשכנתא. אם כבר יש לך משכנתא אני יכול לעזור לך לבחון את יתרת ההלוואה לסילוק ולבצע תכנון תמהיל שונה למחזור ההלוואה אשר יביא לך חסכון משמעותי של עשרות עד מאות אלפי ש"ח בתשלומי ההלוואה.

כשהבנתי שרכישת דירה ונטילת משכנתה, היא פעולה מורכבת והמשמעותית ביותר שאדם עושה בחייו, בטח עבור זוגות צעירים, שאמורים להתמודד עם נטילת סכומים גבוהים מאד, מבלי שיש להם את הכלים לקבלת החלטות נכונות.

הבנתי שזה היעוד שלי, להבהיר את מורכבות "שפת הבנקים", הרגולציה, תנאי המימון, הריביות, מצב משפטי של נכסים ולנתח את המצב הפיננסי, על מנת לאפשר לך לקבל את תכנית המשכנתא החסכונית והטובה ביותר עבורך.