מדוע לא מבצעים משכנתא ללא יועץ משכנתא חיצוני

<>

 

במאמר זה אני רוצה להסביר מדוע לא מבצעים משכנתא ללא יועץ משכנתא חיצוני באמצעות מקרה של לקוח שפנה אלי לבדיקת אפשרות לשפר הצעה שקיבל מהבנק.

פנה אלי לקוח שקיבל הצעה ישירות מהבנק וביקש שאבדוק עבורו אם ניתן לשפר את הצעת הבנק שקיבל וכמה כסף אפשר לחסוך לו בתשלומי המשכנתא. סכום ההלוואה היה 1.462 מיליון ₪ ומסתבר שהלקוח קיבל הצעה עם ריביות של עובדי בנק, שהיו טובות מאוד.

הכנסתי את ההצעה שקיבל מהבנק לסימולטור שאני עושה בו שימוש (את סיכום ההלוואה תוכלו לראות בתמונה הבאה) מה שניתן לראות בבירור הוא שעל הלוואה של 1.462 מיליון ₪, תשלומי הריבית שהוא צפוי לשלם יגיעו לכדי 1.136 מיליון ₪. כלאמר על כל שקל שיקבל מהבנק הוא יצטרך לשלם 0.78 שקל ריבית.

בניתי תמהיל עם הרכב מסלולים אחר ומשכי הלוואה קצרים יותר בחלק מהמסלולים, כאשר דאגתי לשמור על המרווח הכללי של ההלוואה (כפי שתוכלו לראות בתמונה השנייה), כלאמר שמרתי על "הרווח" שהבנק מתכנן לקבל מהלוואה זו.

בבדיקת השוואה שביצעתי בין התמהיל שאני בניתי לתמהיל שנתקבל בבנק, ניתן לראות שתשלומי הריבית בתמהיל שלי צפויים להיות כ-956 אלף ₪, ואפשר לחסוך יותר מ-180 אלף ₪ בתשלומי הריבית וההצמדה.

הבעיה הייתה שהלקוח כבר חתם על המשכנתא והיה צריך לבצע אותה בגלל תשלום שהיה צריך להעביר לקבלן. מה שניתן לעשות במקרי זה הוא להמתין לקבלת הדירה וטופס 4 , כדי לנסות ולמחזר אותה להלוואה זולה יותר.

מה אנו למדים מהמקרה הזה? לא מבצעים משכנתא בבנק ללא יועץ משכנתא חיצוני, גם אם אתה יכול לקבל ריביות עובדי בנק.

אשמח אם תשתף מאמר זה לחבריך ברשתות החברתיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*